Forum-Szkolenia
http://www.forum-szkolenia.pl/

Zarządzanie projektami
http://www.forum-szkolenia.pl/szkolenia-zarzadzanie-f49/zarzadzanie-projektami-t136.html
Strona 1 z 6

Autor:  csisilver [ śr cze 10, 2009 8:10 pm ]
Tytuł:  Zarządzanie projektami

Jak sądzicie co kryje się za terminem "zarządzanie projektami"? Czy często firmach spotyka się stanowisko menadżera projektów? Na czym ono polega? Czy warto odbyć szkolenie na powyższy temat?

Autor:  ronna [ pt cze 19, 2009 7:40 am ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

Wg mnie projekty ściśle są związane z pewnymi zmianami w firmie, jak i z jej rozwojem. Projektem może być np. wprowadzenie nowego systemu CRM w firmie, wprowadzenie nowej marki na rynek, zmiana strategii firmy. Często w większe projekty mogą być zaangażowane osoby z zupełnie różnych działów, dlatego często przydaje się stanowisko menedżera projektów, który mógłby "spiąć" ze sobą różne stanowiska.

Autor:  BullBit [ pt cze 19, 2009 7:58 pm ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

Zarządzanie projektami moim zdaniem jest to prowadzenie działań aby coś było kierowane dalej. Jakieś czynności, naprzykład reklama produktu, aby była przesyłana dalej itp. Jest to kierowanie dalszymi poczynaniami czegoś.

Autor:  anita [ sob cze 20, 2009 9:08 am ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

wg.mnie najpierw powinno się brać udział w różnych projektach, a później jeśli czujemy się na siłach, wystartować na koordynatora. Szkolenie... jak chcesz, firmy szkoleniowe na pewno się ucieszą ;)

Autor:  ronna [ sob cze 20, 2009 10:26 am ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

[quote="anita"]wg.mnie najpierw powinno się brać udział w różnych projektach, a później jeśli czujemy się na siłach, wystartować na koordynatora./quote]

Zgadza się, zarządzanie projektami jest dobrym sposobem na zarządzanie firmą ogólnie. Koordynator rozdziela pracę, kontroluje ich postęp, każdy uczestnik projektu wie jakie ma zadania i co powinien robić. Taka organizacja pracy jest bardzo efektywna..

Autor:  Catherine [ pn lip 20, 2009 8:48 am ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

Myślę, że praca managera projektów wymaga po pierwsze dobrej organizacji i umiejętności zarządzania czasem, wymaga również świadomości pełnienia ważnej roli w jakiejś dziedzinie - to dzięki takim ludziom przecież, owe projekty są realizowane, to oni muszą przygotować i wprowadzić w życie skuteczny plan - koordynować, monitorować postępy, brać odpowiedzialność za wyniki - błędy, uchybienia, brak realizacji w określonym czasie. Muszą wykazywać się proaktywnością - prawidłowe wybory plus świadomość obustronnej wygranej są kwestią kluczową. Muszą również zaczynać z wizją końca - myśleć w kategoriach pierwiastka długoterminowości - tego co właściwie chcą osiągnąć.
Moim osobistym zdaniem: praca pasjonująca ale też wymagająca dużo samodyscypliny i rozwoju na różnych płaszczyznach...

Autor:  Blanka84 [ pn lip 20, 2009 3:41 pm ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

Mysle ze stanowisko managera projektow jest stosunkowo nowym ale bardzo ciekawym rozwiazaniem. Szczegolnie w duzych firmach i koncernach coraz czesciej mozna spotkac sie z tym stanowiskiem. Firmy zatrudniaja koordynatorow, ktorzy swoimi decyzjami maja na celu usprawnienie pewnych procesow, dazacych do realizacji poszczegolnych zadan i projektow firmy. Czy warto ukonczyc takie szkolenie? Pewnie tak, ale tylko wtedy kiedy masz cos wspolnego z zarzadzaniem.

Autor:  Kate [ pn sie 24, 2009 9:13 am ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

Blanka84, zgadzam się z Tobą, że warto kończyć takie szkolenia. Ale myślisz, że tylko w takich przypadkach kiedy mamy coś wspólnego z zarządzaniem? Może warto zainwestować w takie szkolenie dla własnego rozwoju osobistego i zwiększenia swoich kompetencji.

Autor:  EuroConsult [ wt sie 25, 2009 10:18 am ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

Całkiem niedawno dostałem ofertę tego rodzaju szkolenia. Cytuję:
Cytuj:
Proponujemy oparte na szwajcarskiej licencji szkolenie w dziedzinie zarządzania projektami, zakończone uznawaną na całym świecie certyfikacją.

Szkolenie prowadzone jest w nowoczesnej formule blended learning (e-learning + gra symulacyjna) pozwalającej nabyć praktyczne umiejętności, oszczędzając czas i pieniądze.

Umożliwiamy zdobycie cenionego i poszukiwanego na rynku certyfikatu wydawanego przez największą na świecie organizację zrzeszającą menedżerów projektów - PMI (Project Management Institute http://www.pmi.org.pl). Certyfikacja na poziomie CAPM (Certified Associate in Project Management) potwierdza profesjonalizm oraz wiedzę menedżerów. Jest również dodatkowym atutem przy przetargach i aplikowaniu o dotacje UE.


Niestety nie brałem udziału w szkoleniu więc trudno mi coś powiedzieć o jego przydatności ale brzmiało to całkiem ciekawie.

Tomasz.

Autor:  Sylwester Oskwarek [ śr sie 26, 2009 7:22 am ]
Tytuł:  Re: Zarządzanie projektami

Osoby, które mają w CV certyfikat PMP (w ramach PMI) są w zdecydowanie lepszej pozycji negocjacyjnej kiedy zmieniają pracę.
Warto mieć taki certyfikat. Należy jednak pamiętać, ze certyfikat PMP jest ważny przez 3 lata. Potem konieczna jest recertyfikacja.

Całkowicie zgadzam się z Catherine: dobra organizacja, zarządzanie czasem swoim i swoich podwładnych, wewnętrzne poczucie bycia odpowiedzialnym, umiejętność motywowania pracowników, zdolność do analitycznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji (nawet bez posiadania wszystkich potrzebnych informacji) to cechy niezbędne do bycia dobrym kierownikiem projektu (i nie tylko projektu).

Strona 1 z 6 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/