Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 04 cze 2009, 18:25 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 cze 2009, 14:59
Posty: 27
Każdy, kto myśli roli kierownika w jakiejkolwiek firmie, poza byciem dobrym specjalistą powinien charakteryzować się cechami przywódczymi, umieć współpracować i zarządzać ludźmi i postępować tak, aby Cię słuchali i wypełniali Twoje polecenia. Niektórzy ludzie mają wrodzone cechy przywódcze. Jak sądzicie, czy można tego się nauczyć? Jeżeli tak, jakie szkolenie możecie polecić?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 22:33 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Po raz kolejny powiem że gdy ma się te cechy wrodzone jakiekolwiek szkolenie może tylko usprawnić naszą pracę z innymi, jeśli natomiast nie mamy zbyt dobrze rozwiniętych zdolności współpracy z ludźmi, szkolenia, choćby w małym stopniu pomogą nam posiąść taką umiejętność.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 14 cze 2009, 22:16 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
wydaje mi się że w tym temacie dobrze rozróżnić dwie role: lidera i managera.
Cechą lidera jest to, że ludzie sami chcą go naśladować. Lider ma autorytet.
Natomiast manager ma przede wszystkim zarządzać, podejmować decyzje, organizować. Ludzie go słuchają, ale nie koniecznie popierają, wykonują polecenia automatycznie.

Dobry przywódca firmy powinien łączyć te dwie cechy, być człowiekiem który organizuje pracę, ale również motywuje pracowników do działania i innowacji.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 15 cze 2009, 08:36 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Dla lidera ludzie niektóre rzeczy potrafią wykonywać dobrowolnie, a nie dlatego, że są zmuszani do tego lub maja poleceni odgórne. Menadżer również może być liderem. Ważne jest aby mieć w sobie tę klasę i pasję, dzięki której ludzie będą nas podziwiać i za nami iść. Niestety tylko nielicznym osobom udaje się zdobyć taką charyzmę. Czy mieliscie w zyciu spotkanie z takimi liderami?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 19 cze 2009, 22:00 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 cze 2009, 21:52
Posty: 6
Aby mieć dobre cechy przywódcze trzeba być bezkonfliktowym, a zarazem stanowczym. Nie możemy wejść sobie na głowę, jednak nie możemy się także nikomu narzucać. Trzeba mieć dobry kontakt z innymi ludźmi. Jest to także bardzo dobra cecha wszystkich ludzi. Warto mieć taką cechę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 05 lip 2009, 16:57 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Podstawową i kluczową według mnie kwestią jest nasza postawa związana z tzw. koncepcją "od wewnątrz na zewnątrz". Dopóki bowiem autentycznie nie przyjmiemy postawy przywódcy, nie nauczymy się technik, które powinniśmy opanować.

Zapytanie o szkolenie na temat przywództwa nasuwa mi myśl o firmie szkoleniowej ************* organizującej szkolenie o nazwie „Przywództwo XXI wieku”, którego jakiś czas temu byłam uczestnikiem. Program szkolenia obejmował 3 dni warsztatów w trakcie których dowiedziałam się m.in. czym jest przywództwo i jakie są jego koncepcje, jak realizować założenia strategiczne przy równoczesnym wykorzystaniu potencjału pracowników. Ważna była dla mnie świadomość konieczności rozwoju kompetencji lidera i prawidłowego ich stosowania. Kwestią wartościową jest fakt, iż będąc uczestnikiem pracowałam w oparciu o własny case study, a szkolenie miało na celu wypracowanie planu konkretnego działania, jakie miałam podjąć po jego zakończeniu.

Jeżeli chodzi o efekty – jestem usatysfakcjonowana i powoli wdrażam rozwiązania i nabytą w trakcie szkolenia wiedzę, w życie. Wydaje mi się, że moją zmianę zauważyli także moi pracownicy…


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 11:32 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 lip 2009, 10:39
Posty: 23
Wedłg mnie przywódctwa można się nauczyć, owszem duuuuuuuuuuużo łatwiej jest, kiedy takie cechy posiada się od zawsze, żeby być stanowczym, umieć powiedzieć swoje zdanie, narzucić je innym, bo i tak czasem szef musi zrobić, aby móc zorganizować prace sobie i innym itp - można te wszystkie umiejętności nabyc... Szkolenie z asertywności daje nam naprawdę bardzo dużo, może nie nauczy jak dowodzić ale wyłoni z nas rozmaite cechy, o których istnieniu nawet nie śniliśmy! Nagle może okazać się, że jesteśmy przywodcą grupy...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 14:39 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 maja 2009, 12:49
Posty: 29
Dla mnie bardziej przemawia idea lidera z pasją, potrafiącego poprowadzić ludzi za sobą, niż zwykłego człowieczka, który nauczył się na szkleniach paru sztuczek i chce teraz rozkazywać :lol:


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 12:08 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Mariolka, owszem - aby być liderem, trzeba mieć do tego predyspozycje. Z tym zgodzę się jak najbardziej. Jednakże, nie zawsze jesteśmy świadomi o owych predyspozycjach i ktoś może pomóc Nam odkryć i wydobyć z siebie możliwości, których wcześniej nie zakładaliśmy, o których nawet nie myśleliśmy. Nie jest to sztuczka, ale rozwój pewnych cech, wskazanie ścieżki konkretnego rozwoju, wspieranie naszych kompetencji. Pozwala to uzmysłowić sobie wiele mechanizmów - akcentuje samoświadomość, zmianę paradygmatu - percepcji.

Nawiązując więc do Twojej wypowiedzi - szkolenia naprowadzają nas na pewną drogę samorozwoju, uświadamiają pewne kwestie, a te - naprawdę wartościowe dodatkowo dają podczas warsztatów możliwość uczestniczenia w praktycznych ćwiczeniach, które rozwijają wcześniejszą wiedzę, treść przekazywanych na szkoleniu informacji oraz sugerują, jak następnie samemu można prowadzić drogę swojego rozwoju, jak zaplanować konkretne działania. Dlatego też uczestniczyłam w szkoleniu ******** *****, z którego oprócz wymienionych wartości wyniosłam również kwestię: jak rozmawiać z pracownikami, aby zdiagnozować i rozwijać ich potencjał. W moim przypadku był to jeden z kluczowych aspektów. Myślę, że każdy świadomy swojej roli "lider", przyznałby mi rację.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Rozwijanie cech przywódczych
PostZamieszczono: 14 lip 2009, 12:08 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 maja 2009, 11:51
Posty: 23
Bardzo chwalisz szkolenie Franklina *******. Ale przecież ono nie jest jedyne na rynku szkoleń. Dlaczego uważasz, że jest najlepsze, jeżeli chodzi o rozwijanie cech przywódczych?


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits