Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 04:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 17 cze 2009, 09:29 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Księgowa to zawód odpowiedzialny a nawet wręcz stresujący, gdyż ona właśnie ona firmuje swoim nazwiskiem rożnego rodzaju sprawozdania finansowe firm, rozliczenia podatkowe itp. Jak sądzicie jak daleko sięga odpowiedzialność księgowej? Czy księgowe mogą być "kreatywne", aby uniknąć np. pewnych kosztów skarbowych? Jak być dobrą księgową i jakie szkolenia są przydatne w tym zawodzie?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 17 cze 2009, 17:18 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 29 kwie 2009, 17:18
Posty: 11
ksiegowe/i nie tylko moga ale i powinni byc kreatywni (co nie znaczy nieuczciwi), z jednej strony musza rozumiec biznes w jakim dziala ich firma - stad, jesli bylbym ksiegowym i mialbym mozliwosc decydowac o tym w jakich szkoleniach bede uczestniczyl, to wybieralbym szkolenia dla specjalistow firmy w jakiejbym pracowal. Chodzi o to aby rozumiec co sie dzieje we wlasnym biznesie, rozumienie tego pozwala lepiej ksiegowac.
Po drugie - poniewaz glownym celem kazdej firmy jest zarabianie pieniedzy - nalezaloby sie przeszkolic z wszelkich mozliwych stron - uczestniczac w szkoleniach finansowych:
-> analiza i ocena oplacalnosci i ryzyka projektow inwestycyjnych
-> zarzadzanie plynnoscia finansowa (zarzadzanie kapitalem precujacym)
-> ocena kontrahentow (analiza ekonomiczna przedsiebiorstwa) na podstawie sprawozdan finansowych
a zaczalbym od szkolenia zarzadzanie finansami dla niefinansistow (bo ksiegowy to nie jest finansista - i tak samo potrzebuje podstaw finansow jak kazdy inny manager niefinansowy, bo w firmie chodzi o zarabianie pieniedzy i kazda aktywnosc musi byc pod kątem pieniedzy / finansow oceniana inaczej firma zbankrutuje)

_________________
Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Grzegorz Michalski - Trener AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 18 cze 2009, 08:20 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Moja koleżanka z zawodu księgowa często powiada: "księgowa i marketingowiec nigdy się nie zrozumieją, bo myślą zupełnie innymi kategoriami". Patrząc na moje doświadczenie zawodowe muszę przyznać jej rację, bo np. dla mnie jest dziwne, że cały zespół księgowych w firmie na czele z księgową główną (7 osób!) przez tydzień debatują jak zaksięgować bony promocyjne, które dział marketingu chce wyemitować dla zwiększenia sprzedaży w sklepie firmowym.
Rzeczywiście księgowe powinny przechodzić szkolenia o których mówi Pan Trener, aby wiedzieć, co się dzieje w firmie i nie być ograniczonym wyłącznie do dylematu w jaki sposób zaksięgować to, czy tamto.
A z kolei mam jeszcze jedno pytanie trochę poza tym wątkiem. Czy szkolenia z finansów również są przydatne marketingowcom?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 23:56 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
ja też mam znajomą księgową, ale ona wie tylko ogólnie co wytwarzają dane firmy, którym księguje usługi. Odpowiedzialność jest duża, ale w którym zawodzie jej nie ma? Nawet ratownik na basenie jest odpowiedzialny...
Jedno jest pewne- bez księgowych żadna firma nie byłaby w stanie funkcjonować, dlatego warto kształcić się i szkolić w tej dziedzinie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 10 lip 2009, 11:49 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
Tak, ale nie każdy nadaje się na księgowego, nie ma określonych predyspozycji, cierpliwości, skrupulatności, zamiłowania do cyferek. Dla niektórych ludzi ten zawód może być najnudniejszy na świecie. Nie ma co na siłę kształcić się w tej dziedzinie, tylko dlatego, że później możemy znaleźć dobrą pracę. wydaje mi się, że trzeb mieć jakieś specjalne powalania do wykonywania określonego zawodu, również zawodu księgowego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 15 lip 2009, 12:42 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Z tą dobrą pracą też jest tak średnio. Księgowa w większości firm chyba nie może liczyć na zadowalające ją zarobki. A kwestia wybierania zawodu ze względu na możliwości zarobkowe jest dla mnie w obecnych czasach po części rozumiana.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 15 lip 2009, 17:08 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Ostatnio nawet Sekretarki sa proszone by robic pewnego rodzaju sprawozdania i analizy finansowe w firmach, to tak na marginesie;) Fakt Ksiegowa to zawod bardzo odpowiedzialny i kiedys mialam mozliwosc by ksztalcic sie w tym kierunku, jednak zdecydowanie wybralam drugi fach, gdyz wlasnie balam sie calej tej odpowiedzialnosci rozliczeniowo - finansowej;)moim zdaniem trzeba miec do tego zylke i naprawde lubic cyferki.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 16 lip 2009, 15:49 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 maja 2009, 22:01
Posty: 27
Ogólnie podstawy finansów powinien znać każdy, a co do zarobków księgowych, to one też są różne np. księgowi zatrudniani w centrach rozliczeniowo-księgowych dużych firm nie zarabiają krocie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 09 sty 2010, 16:55 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 sty 2010, 15:36
Posty: 41
Jeśli chodzi o zarobki księgowej to tutaj liczy się staż i doświadczenie tejże osoby.
Moja znajoma jest księgową od 7 lat, zarabia ok.2100zł brutto, więc czy to jest dużo za taką stresująco pracę?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Odpowiedzialność księgowych
PostZamieszczono: 18 sty 2010, 15:35 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 sty 2010, 15:27
Posty: 9
ostatnio rozwija się nawet oddzielny dział "nauki" pt. kreatywna księgowość;)
a jeśli chodzi o predyspozycje to trzeba być bardzo skrupulatnym i dokładnym bo jak coś przeoczysz to czeka Cię żmudne przeszukiwanie tony papierków..coś o tym wiem, dlatego lepiej zawsze sprawdzić dwa razy


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits