Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 12:37 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 kwie 2009, 12:23
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
Witam, Chciałbym zapoczątkować cykl artykułów poświęconych wybranym przeze mnie książką z którymi uważam, że powinniście się zapoznać.
W pierwszym artykule z cyklu nazwę go ''Warto przeczytać'' zacznę od tego co uważam za podstawy czyli fundamenty skutecznego i co ważne świadomego samostanowienia jakim jest wg mnie umiejętność wykorzystania w naszej pracy i w życiu osobistym mocy drzemiącej w nas samych.
            Książką, którą lubię i cenię za zobrazowanie ''tajemnej'' wiedzy o wspomnianym wyżej zagadnieniu jest ''POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI'' Josepha Murphy'ego.
            Pozycja ta jest jego sztandarowym dziełem, która dowodzi, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością, będące ważną częścią naszej osobowości, mogą być wykorzystane w sposób celowy. Służą temu specjalne techniki, zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte konkretnymi przykładami. Metody te odsłonią przed wami nowe obszary i nowe możliwości umysłu. Na początek jednak musicie zadać sobie pytanie - Czy wierzysz w to, że można kreować fizyczną rzeczywistość wokół siebie poprzez działania zawarte w Twoim umyśle? Jeśli NIE i nie masz ochoty na totalną REWOLUCJĘ w dziedzinie percepcji i pojmowania otaczającej Cię rzeczywistości, to serio lepiej nie czytaj tej książki! Jeśli nie interesuje Cię, jak w prosty sposób osiągnąć harmonię i spokój psychiczny, zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i szczęście to znaczy, że jeszcze nie jesteś gotów na przeczytanie tej książki.
UWAGA!!! Uprzedzam, że TREŚCI W NIEJ ZAWARTE ZMIENIAJĄ ŻYCIE ABSOLUTNIE KAŻDEGO. Krok po kroku, jakbyś uczył się chodzić, mówić, myśleć, odczuwać i kreować pozytywne reakcje - poznajesz proste techniki jak zmienić lub osiągnąć wszystko to, na czym Ci zależy. Na pewno niektórzy z was po zapoznaniu się z tytułem pomyśli teraz Podświadomość? Psychologia? Filozofia-bzdety! Po co komuś tracić czas (którego przecież wogóle nie mam bo.. i tu zawsze znajdzie się jakaś wymówka) na czytanie czegoś w co nie wierzę a poza tym moje dotychczasowe doświadczenia i zdobyta wiedza w zupełności mi wystarcza...no i żyje mi się dobrze...ale czy aby na pewno?  Ja, zrobiłem kiedyś ten wysiłek chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat podświadomości i tego jaki może ona wywierać na nas wpływ i to co mogę powiedzieć z perspektywy czasu to, że były to jedne z najlepiej zainwestowanych w siebie i swój rozwój pieniądze w moim życiu. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego życie jednych ludzi jest pasmem szczęścia a innych smutku?, dlaczego jeden człowiek cieszy się z bogactwa a i inny żyje w ubóstwie?, dlaczego ktoś pokonuje nie wyleczalną chorobę a inny umiera na lżejsze choroby?, dlaczego jeden człowiek żyje w szczęśliwym związku kiedy inny cierpi na samotność?  Dlaczego, dlaczego, dlaczego mnóstwo pytań i często brak jakiegokolwiek wysiłku aby sięgnąć po odpowiedź lub dla zaspokojenia swojego lenistwa mówi się po prostu ''bo tak'' lub jak powiedział kiedyś jeden z moich znajomych zanim poleciłem mu tą książkę cyt. „..a kto powiedział, że w życiu musi być sprawiedliwie? jedni mają a drudzy nie i tyle.. ''. Takie uproszczenie życia i próba wytłumaczenia naszego bycia w społeczeństwie jest oczywiście wygodne bo nie wymaga wysiłku znalezienia odpowiedzi oraz konieczności uaktywnienia naszej wiary w to, że wszystko zależy od nas i tego jakie mamy nastawienie a precyzyjnie mówiąc jak zaprogramowaliśmy naszą podświadomość!. Murphy mówi cyt. „twoja podświadomość kryje nieskończoną mądrość, nieskończoną moc i niewyczerpane uzdolnienia i możliwości które czekają tylko na to by je rozwinąć..'' należy zatem pamiętać, że twoje świadome myśli i wyobrażenia wywołują analogiczną reakcję podświadomości i uważać tym samym na to co się mówi bo może się spełnić! Podświadomość nie ''słyszy'' słowa ‘’NIE’’ dlatego słysząc jak ktoś mówi do ciebie np. ''Nie upuść tego'' często zdarza się, że właśnie coś puścisz czyż nie? a dlaczego? bo twoja podświadomość wykonała wypowiedziany rozkaz ''upuść to''! stąd lepiej jak sugeruje autor zmienić takie stwierdzenie na np. ''trzymaj to'' bez użycia słowa ''nie''.
To co zaraz napiszę może wydać się jeszcze przed zapoznaniem się z lekturą dla wielu z was abstrakcyjne a mianowicie - podświadomość kontroluje wszelkie procesy i funkcje życiowe organizmu i zna rozwiązanie naszych problemów- wymaga to ''tylko'' wiary. Prawo życia Murphy'go które lekko zmodyfikowałem mówi cyt. „Jako w niebie tj. w twoim umyśle tak i na ziemi tj. w twoim ciele, otoczeniu, życiu.'' a przedstawiając to bardziej obrazowo to tak jak np. rura nadaje kształt płynącej przez nią wodzie tak i twój sposób myślenia nadaje życiu kierunek i sens. Kolejny cytat poniżej przytoczę specjalnie z racji na charakter i miejsce naszej pracy, cyt.
„..Twoja podświadomość jest jak BANK, jak sponsor twoich pragnień. Ile dobrych pragnień i myśli wpłacisz na to konto tyle pomnoży się z wysokim procentem i będziesz żył w dostatku i dobrobycie kieruje się ona bowiem dominującą myślą....” więc?....wszystko w twoich rękach!
Na szkoleniach sprzedażowych opowiadam zawsze o wizualizacji procesu sprzedaży (o której rozpisują się też m.in tacy autorzy jak T.Buzan, J.Gitomer, J.J Fox i wielu innych ) a żeby móc o tym mówić trzeba mieć w wyobrażeniu CEL który chcemy osiągnąć i o tym właśnie pisze także między innymi Murphy mówiąc cyt. „Kiedy wyobrazisz sobie dokładnie swój cel, niezwykła siła podświadomości stworzy niezbędne warunki do jego urzeczywistnienia'' dlatego polecam to waszej szczególnej uwadze. Podświadomość podlega stale sile sugestii. Każda myśl jest przyczyną, a każda nowa przyczyna stwarza nowy skutek, umysł zaś rzuca swoje obrazy na ciało, jakby było ekranem filmowym.
Na koniec przytoczę krótką opowieść która w swojej prostocie ma ogromne przesłanie:
Uczeń zapytał kiedyś Sokratesa - Jak zdobyć mądrość? On zaprowadził go nad rzekę i zanurzył w wodzie. Chłopak walczył rozpaczliwie, by złapać oddech. Po pewnym czasie Sokrates go puścił. Kiedy uczeń doszedł do siebie, słynny filozof zapytał go: Czego najbardziej pragnąłeś będąc pod wodą? Powietrza - odparł chłopak. Na to On oznajmił:
Kiedy zapragniesz mądrości równie mocno, jak dusząc się pragnąłeś powietrza, posiądziesz ją.
Osobiście bardzo lubię także przysłowie Sokratesa które uważam za motto, cyt. „Mądrym jest ten kto zna swoją niewiedzę'' gdyż świadomość tego faktu, jest motorem napędzającym ambitnych do życia ciekawego pełnego pasji bez monotonii życia codziennego.
Tak jak podświadomość jest źródłem nowych pomysłów które możesz wykorzystać choćby w sprzedaży tak myśl jest ziarnem czynu, więc do książki i POWODZENIA, w życiu, w każdym jego aspekcie prywatnym i zawodowym!!
Serdecznie Pozdrawiam
Bartek Królikowski
ps. acha...nie mam żadnych tantiem z tej książki od wydawcy ani autora:))

_________________
Bartosz Królikowski - Trener AVENHANSEN

bkrolikowski@AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 13:00 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Czytałam tę książkę parę lat temu, jak również o podobnej tematyce, jak np. "Sekret" Rhondy Byrne. Wierzę, że umysł potrafi tworzyć fizyczną rzeczywistość, ale nie jest to takie łatwe. Trzeba mieć cały czas kontrolę nad własnymi myślami, nie zadręczać się, marzyć, wizualizować itp. To też wymaga pracy i samodyscypliny. A Wy co sądzicie?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 05 lip 2009, 16:29 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
csisilver pisze:
Wierzę, że umysł potrafi tworzyć fizyczną rzeczywistość, ale nie jest to takie łatwe. Trzeba mieć cały czas kontrolę nad własnymi myślami, nie zadręczać się, marzyć, wizualizować itp. To też wymaga pracy i samodyscypliny. A Wy co sądzicie?


Kontrola nad własnymi myślami, praca nad sobą i samodyscyplina - wszystko to wiąże się z najważniejszym moim zdaniem czynnikiem - proaktywności - nawyku świadomego wyboru, reagowania w sposób świadomy - zgodny z zasadami (nie reaktywny - zwracający uwagę na okoliczności, nastroje i aspekty zewnętrzne), wykorzystywania przestrzeni między bodźcem a reakcją, zwracającego uwagę na wolność wyboru. Tego i wielu innych rzeczy dowiedziałam się z wartościowej książki, jaką jest "7nawyków skutecznego działania" Stephena *****'a.
Polecam ją wszystkim, którzy chcą zwiększyć swoją skuteczność na polu zawodowym - m.in. managerów, ale również osobistym.
Wiedzę w niej zawartą rozwinęłam uczestnicząc w szkoleniu o tej samej nazwie organizowanym przez *************.

Czy ktoś spotkał się z tą książką?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 07 lip 2009, 23:13 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 07 lip 2009, 22:15
Posty: 5
Tak, ja także miałam okazję być na szkoleniu ********. O książce słyszałam od znajomej, która pełni funkcję specjalisty HR w rozwiniętej firmie. Powiedziała, że sama była na szkoleniu, czytała książkę, wykonywała ćwiczenia praktyczne na podstawie innych materiałów.... Gorąco mnie do "Siedmiu nawyków" zachęcała, w końcu zdecydowałam się na uczestnictwo w kursie. Wcześniej jednak przeczytałam książkę i... O wiele większe wrażenie wywarła na mnie w kontekście umiejętności i wiedzy zdobytej po szkoleniu. Dostrzegłam przejrzystość i skrótowość zapisu, która kondensuje wiadomości, aby stały się łatwiejsze do zapamiętania. Wcześniej wydawała mi się mało mówiąca i niepotrzebna. Z perspektywy czasu, serdecznie ją polecam;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 08 lip 2009, 11:26 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 maja 2009, 18:02
Posty: 25
7 nawyków *****'a są nastepujące:

1. Bądź proaktywny
2. Zaczynaj z wizją końca
3. Rób najpierw to, co najważniejsze
4. Myśl w kategoriach wygrana-wygrana
5. Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany
6. Synergia
7. Ostrzenie piły

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, co oznacza "jedynka" i "siódemka"?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 13:32 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
lika pisze:
7 nawyków *****'a są nastepujące:

1. Bądź proaktywny
2. Zaczynaj z wizją końca
3. Rób najpierw to, co najważniejsze
4. Myśl w kategoriach wygrana-wygrana
5. Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany
6. Synergia
7. Ostrzenie piły

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, co oznacza "jedynka" i "siódemka"?



Tak, lika, myślę, że jestem w stanie wyjaśnić oba z tych nawyków, ponieważ zapadły mi głęboko w pamięć. Ponadto, po szkoleniu regularnie staram się je trenować - każdy uczestnik otrzymał bowiem "Siedmiotygodniowy program wdrażania nawyków skutecznego działania", w którym autor skonstruował ćwiczenia mające na celu utrwalanie poszczególnych nawyków.

1. Bądź proaktywny
O tej kwestii mogłabym powiedzieć naprawdę wiele. Nawyk ten jest bowiem punktem wyjścia do pozostałych i nazywany jest "Nawykiem świadomego wyboru". Postawa proaktywna oznacza bowiem świadomość odpowiedzialności za dokonywane przez Nas wybory. Powstał on między innymi w opozycji do postawy reaktywnej, mianowicie takiej, która dopuszcza w działaniu wpływ czynników zewnętrznych: okoliczności, nastrojów, uczuć. Zachowanie proaktywne - czyli świadome, pozwala Nam poszerzać z dnia na dzień zdolność dokonywania świadomych wyborów. Efektem są sukcesy zarówno na polu prywatnym jak i zawodowym.
To, o czym piszę, wiedziałam już z informacji podanych w książce. Jak wprowadzić w życie proaktywność i jak ją trenować, utrwalać nauczyłam się jednak dopiero na szkoleniu, dzięki profesjonalnym trenerom i ćwiczeniom przez nich przeprowadzanym

7. Ostrzenie piły
Ten nawyk jest kwintesencją wszystkich pozostałych - "spina całą resztę", jak mówił trener. Najprościej mówiąc zakłada on samoodnowę - dbanie o siebie w wymiarze społecznym, emocjonalnym i duchowym.
Sama rozumiem to jako dosłownie mówiąc, "ładowanie akumulatorków", "napędzanie maszyny która prowadzi nasze życie". Dzięki ćwiczeniom, nauczyłam się jak mam postępować, by uniknąć tzw. "wypalenia w pracy"


Pozdrawiam serdecznie,
Catherine


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 10 lip 2009, 11:21 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
Czytam ten wątek i coraz bardziej zaciekawia mnie idea tej książki. Chętnie bym poszedł na szkolenie związane z tym tematem lub po prostu przeczytał książkę. Trochę szukałem jej w sklepach internetowych, ale nic ciekawego nie znalazłem. Czy wiecie może gdzie jest ta książka dostępna do kupienia?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 11 lip 2009, 11:50 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Książkę "7nawyków skutecznego działania" przeczytałam, ponieważ jakiś czas temu zobaczyłam ją w biblioteczce domowej mojej znajomej. Pożyczyłam, zapoznałam się z nią, a następnie zaczęłam się interesować szkoleniami *************. Każdy uczestnik szkolenia "7nawyków skutecznego działania" po zakończeniu szkolenia otrzymał egzemplarz "Programu indywidualnego rozwoju" opartego na wiedzy ze szkolenia oraz kontrakt do szkolenia - "Siedmiotygodniowy program wdrażania nawyków skutecznego działania", który pomaga mi trenować i wdrażać i rozwijać nawyki i wiedzę zdobytą dzięki książce i tę zaprezentowaną na szkoleniu. To one tak naprawdę uzmysłowiły mi taktykę Stephena R. *****'a oraz pozwoliły zrozumieć ideę i treści zawarte w jego książce.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 16 lip 2009, 17:15 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 lip 2009, 13:15
Posty: 1
Tak, więc czy przeczytać sobie książkę czy iść sobie na szkolenie, czy najpierw książkę potem szkolenie, czy na odwrót;)? Może jednak lepiej działa bezpośredni kontakt... Myślicie, że szkolenia sprzedażowe są dobre?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: WARTO PRZECZYTAĆ
PostZamieszczono: 17 lip 2009, 13:02 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Ja najpierw przeczytałam książkę, a następnie, aby dogłębnie zrozumieć całą ideę i poszczególne nawyki - wybrałam się na szkolenie. Pozwoliło mi to utrwalić nabytą wiedzę oraz dowiedzieć się nowych, pasjonujących rzeczy i rozwinąć umiejętności w tym zakresie - poprzez proponowane ćwiczenia. Kontakt bezpośredni moim zdaniem, jest kwestią kluczową - to kontakt z trenerem bowiem, pozwolił mi uzmysłowić sobie pewne aspekty oraz - naprowadził na drogę, którą mam dążyć, by osiągnąć efekty. Byłam już na wielu szkoleniach - szkolenie ************* umieszczam w ścisłej czołówce, właśnie ze względu na efektywność oraz to, w jaki sposób zostało przeprowadzone.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits