Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 09 lut 2017, 16:36 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:26
Posty: 113
W odniesieniu do forexa oczywiście. Czy wasz broker wam to zapewnia? Kiedy już jestem pewien, że chcę zacząć u danego brokera, to nagle znajduję informacje o czymś nowym, co według innych jest kluczowe. No i właśnie - broker, który mnie interesował nie dawał tej ochrony. Czy faktycznie to ma kluczowe znaczenie? Czy raczej pic na wodę?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 10 lut 2017, 23:11 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2016, 18:43
Posty: 6
Jak rozumiem chodzi o stop loss? Tak. Jeśli nie będziecie mieli stop loos, to możesz wyzerować rachunek - bardzo szybko, a nawet możesz wyjść na minusie. Ochrona przed tym minusem jest kluczowa, ale większość brokerów stop loss nie da ci obligatoryjnie, niektórzy nie dają nawet za dopłatą, ale coś takiego masz normalnie w EasyMarkets - właśnie obligatoryjnie. W ten sposób to broker przerzuca mocno odpowiedzialność na siebie, ale co nas to obchodzi?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 13 lut 2017, 16:17 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:26
Posty: 113
A w jaki sposób ponosi odpowiedzialność? O co dokładnie chodzi? Ale to dlaczego akurat tylko oni mogą sobie na to pozwolić? Zakładam, że dużych brokerów jest wielu i ciężko uwierzyć, że tylko jedna firma jest w stanie zapewnić jakieś tam narzędzie. Zgadza się – co nas to obchodzi, ale mnie akurat to ciekawi.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 14 lut 2017, 18:12 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2016, 18:43
Posty: 6
Po prostu broker bierze w ten sposób na siebie ryzyko poważnych strat. Nie twierdzę, że absolutnie żaden broker nie ma tego u siebie - po prostu takich nie kojarzę, a tak jak mówię - jedynie duży gracz byłby w stanie podjąć takie ryzyko. A kto dlaczego... wiesz - nie siedzę w budżetach i planach marketingowych firm. Skoro coś wprowadzają, to zakładają, że wyjdą na tym na plusie. Nas jako brokerów nie powinno to interesować. Mamy narzędzia, to z nich korzystamy. Proste - na tym polega forex.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 15 lut 2017, 16:21 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:26
Posty: 113
Powiedzmy, że rozumiem i to do mnie przemawia, ale jaką kwotę powinno się wpłacić na początek, żeby to miało sens? Bo widziałem, że nie ma większych granic depozytu, są premie zależne od niego. Czy jest jakaś kwota sugerowana przez specjalistów, która jest odpowiednia na start? Polecacie zaczynać od inwestowania bardzo małych sum?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 16 lut 2017, 21:40 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2016, 18:43
Posty: 6
Taką, na jaką cię stać? Oczywiście, że najlepiej początkowo inwestować bardzo małe kwoty. Jeśli stracisz marne grosze to cię specjalnie nie zaboli, a każda dobra/zła inwestycja uczy na przyszłość. Przeanalizuj wszystkie materiały, jakie ma EasyMarkets - każdy jest wartościowy i mimo że to teoria, to analizuj opisane przypadki, sam dojdziesz do konkretnych wniosków. Warto się też konsultować z ich specjalistami. Duża firma, ale w dalszym ciągu podchodzą do brokerów profesjonalnie, również tych dopiero zaczynających.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 17 lut 2017, 16:14 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:26
Posty: 113
Małe kwoty, przecież to oczywiste ;/
W sieci w tematach ich poświęconych znalazłem coś takiego - 1 pips na EUR/USD, GBP/USD 1,7.
Możesz wyjaśnić co to oznacza? Nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia - na stronie brokera też nie widzę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ochrona przed negatywnym bilansem rachunku
PostZamieszczono: 16 maja 2017, 18:41 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2016, 18:43
Posty: 6
Zależy od kontekstu, ale zakładam, że już to sprawdziłeś. Najłatwiej z pytaniami od razu dzwonić do wsparcia - polskojęzycznego oczywiście, oni mają przecież oddział w Polsce. Ewentualnie można wysłać maila, ale chyba najszybciej telefonicznie. Na większość pytań odpowiedź znajdziesz w ich bazie wiedzy, a zawsze warto też zaliczyć ich webinar - organizują szkolenie z podstaw tradingu. Jak wejdziesz w bazę wiedzy, to tam można się na nie zapisać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits