Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 13:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szkoła managerów: zarządzanie zespołem Poznań 21/22 paździer
PostZamieszczono: 06 wrz 2010, 00:34 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 cze 2010, 13:13
Posty: 64
Lokalizacja: Poznań
Szanowni Państwo,w imieniu Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER miło mi poinformować Państwa,że w dniach 21 i 22 października 2010r. w Poznaniu odbędzie się szkolenie:

Szkoła managerów: zarządzanie zespołem

→ Cele:

•Poszerzenie wiedzy uczestników na temat istoty zarządzania zespołem pracowników w różnych branżach.

•Wyróżnienie poszczególnych metod zarządzania oraz omówienie warunków niezbędnych dozaistnienia skutecznej współpracy między managerem a pracownikami.

• Omówienie kolejnych etapów I ich znaczenia dla procesu skutecznego zarządzania (selekcja I rekrutacja pracowników, efektywna motywacja, ocena poszczególnych członków podległego zespołu).

•Wypracowanie wśród uczestników umiejętności mających na celu zwiększanie stopnia identyfikacji współpracowników z celami I założeniami danej instytucji.

• Pokazanie uczestnikom praktycznych umiejętności pokonywania typowych barier współpracy na szczeblu managerskim.


→ Korzyści dla uczestników:

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób określić cel oraz sporządzić strategię procesu zarządzania podległym zespołem pracowników w zależności od konkretnej sytuacji. Zajęcia w grupie maksymalnie 15-osobowej
umożliwiają przeprowadzenie praktycznych ćwiczeń najskuteczniejszych metod zarządzania także w odniesieniu do własnego celu, charakteru i stylu pracy. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób zarządzać nowocześnie, skutecznie oraz w jaki sposób realizować kolejne etapy współpracy w relacji manager-pracownicy.

→Grupa docelowa:

• właściciele firm

• managerowie

• osoby odpowiedzialne za zarządzanie zespołem ludzkim oraz ich bezpośredni przełożeni

• specjaliści biorący udział zarządzaniu

• osoby zainteresowane zdobyciem umiejętności w zakresie procesów zarządzania zespołem pracowników


→Metody wykorzystywane podczas szkolenia:

Szkolenie prowadzone jest nowoczesnymi metodami angażującymi wszystkich uczestników. Zajęcia prowadzone będą w trybie wykładowo-warsztatowym w oparciu o aktywne techniki pracyz grupą. Uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczno-szkoleniowe pozwalające na dalsze doskonalenie umiejętności.


→Trener/wykładowca:

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener, konsultant i coach- posiadający wypracowany warsztat poparty kilkunastoletnią praktyką zawodową w pracy trenerskiej. W sposób szczególny specjalizuje się w szeroko pojętych szkoleniach managerskich z zakresu techniki skutecznego zarządzania, negocjacji, budowania relacji handlowych, dialogu parterów biznesowych oraz przywództwa. W swojej pracy zawodowej bierze czynny udział w procesach zarządzania strategicznego. Połączenie działalności biznesowej z pracą trenera sprawia, że jest doskonałym teoretykiem i praktykiem.


→Szczegołowy program szkolenia:


Dzień 1 czwartek (zajęcia w godzinach 9-17)

1.Powitanie- rozpoczęcie szkolenia.

A. Autoprezentacja uczestników szkolenia.

B. Krótka wymiana doświadczeń w zakresie trudności związanych z procesami zarządzania.

2. Zarządzanie zespołem – zagadnienia wstępne.

A. Definicja zarządzania.

B. Postawa w zarządzaniu na szczeblu managerskim.

C. Techniki wpływu.

3. Skuteczna komunikacja w zarządzaniu

A. Komunikacja werbalna.

B. Komunikacja niewerbalna.

C. Asertywność w zarządzaniu.

4. Ochrona własnych interesow w relacjach manager – podlegli pracownicy.

A. Dokładne przygotowanie się do udziału w etapach procesu zarządzania.

B. Poszukiwanie alternatywy w przypadku braku porozumienia obu stron.

C. Interesy a stanowiska w procesie zarządzania.

5. Omówienie poszczególnych metod zarządzania.

Dzień 2 piątek (zajęcia w godzinach 9-16)

1. Ja w roli managera:

A. Umiejętności i cechy skutecznego managera.

B. Źródła autorytetu.

C. Próba dokonania samooceny: moje mocne i słabe strony jako przełożonego managera I przełożonego.

2. Analiza rożnych strategii zarządzania.

3. Omówienie kolejnych etapów I ich znaczenia dla procesu skutecznego zarządzania:

A. Selekcja I rekrutacja pracowników.

B. Efektywna motywacja.

C. Ocena poszczególnych członków podległego zespołu.

D.Wypracowanie wśród uczestników umiejętności mających na celu zwiększanie stopnia identyfikacji współpracowników z celami I założeniami danej instytucji.

4. Intensywny trening zarządzania.

5. Podsumowanie – zakończenie szkolenia.

A. Złote zasady procesu zarządzania zespołem.

B. Ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę.

C. Podsumowanie szkolenia, ankiety ewaluacyjne, rozdanie dyplomów potwierdzających udział wszkoleniu.


→Koszt uczestnictw :

1550zł brutto- cena zawiera uczestnictwo w szkoleniu, materiały dydaktyczne, dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia oraz serwisy kawowe i obiadowe (nie obejmuje noclegu).


→Zgłoszenia:

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu wystarczy wypełnić Kartę zgłoszeniową znajdującą się na naszej stronie internetowej oraz odesłać faxem pod numer: 61/6247 936 lub mailem na adres: info@szkolenia-semper.pl

KLIKNIJ ABY WYPEŁNIĆ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ



Na podstawie przesłanych informacji skontaktujemy się z Państwem aby potwierdzić rezerwację miejsca.



Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 10.10.2010r.Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.


Zespół Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

info@szkolenia-semper.pl

www.szkolenia-semper.pl

tel: (61) 8102 194

infolinia: 508 393 926


Załączniki:
logo mniejsze.jpg
logo mniejsze.jpg [ 15.15 KiB | Przeglądany 607 razy ]

_________________
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
http://www.szkolenia-semper.pl
Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits