Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie

Przełącz na pełny styl
trochę humoru, trochę powagi
Odpowiedz

Blog firmowy - warto?

wt cze 27, 2017 7:58 am

Warto waszym zdaniem założyć firmowego bloga? Gdzie najlepiej go założyć?

Re: Blog firmowy - warto?

czw cze 29, 2017 9:57 am

Myślę, że warto, ale raczej nie na darmowej platformie, tylko na własnym hostingu (na cal.pl można taki wykupić), najlepiej w oparciu o jakiś wygodny system CMS, jak chociażby WordPress (tu pl.wordpress.org masz niezbędne oprogramowanie, motywy i wtyczki). Aby jednak blog przyniósł jakieś efekty, to musi być profesjonalny, tzn. wpisy muszą były fachowe i interesujące.

Re: Blog firmowy - warto?

pn sie 14, 2017 8:20 am

No zawsze warto wszędzie i na każdy sposób reklamować swoją firmę , fajnie też jest mieć banery reklamowe w różnych lokalizacjach co daję nam większe szanse na rozgłos . Ja akurat swoja firmę motoryzacyjną tak reklamowałem a punkt xero , który wykonał dla mnie banery , laminowanie papieru ( dokumentów) oferował okazjonalne ceny.

Re: Blog firmowy - warto?

sob paź 21, 2017 6:13 pm

Pewnie, że warto. Moim zdaniem jednak powinno to wyglądać tak, że niekoniecznie będziemy non stop reklamować swoje usługi/produkt, ale po prostu radzić, pisać i ciekawych tematach i budować społeczność, która będzie tym zainteresowana :) To przyniesie o wiele więcej korzyści.

Re: Blog firmowy - warto?

pn paź 23, 2017 8:00 am

Blog firmowy to doskonała okazja do pokazania swoich kompetencji i produktów w sposób nienachalny i pomocny. Warto rozwijać go nie tylko pod względem treści. Ulepszenie strony może jednak kosztować.

Re: Blog firmowy - warto?

pn paź 30, 2017 12:11 am

W niektórych branżach warto. Sam nie prowadzę bloga swojej firmy, ale obszerną stronę z wieloma informacjami i gdy klienci do mnie dzwonią, to operują pojęciami, które są zamieszczone na stronie i od razu wiem, że ją czytali. To ułatwia sprawę i oszczędza czas, bo nie trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie i marnować czasu. Z drugiej strony gdy rozmawiam z klientem i się dopytuje, to nie odsyłam go nachalnie do strony, tylko cierpliwie tłumaczę.
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2017 12:09 am przez adonias, łącznie zmieniany 2 razy

Re: Blog firmowy - warto?

wt paź 31, 2017 9:18 am

Moim zdaniem warto założyć takiego bloga, bo może on pomóc w pozycjonowaniu strony, jeśli firma takową ma, a poza tym pokazuje on że znacie się na danej branży i się nią interesujecie.

Re: Blog firmowy - warto?

wt lis 14, 2017 10:13 am

Blog firmowy jest świetnym sposobem na promocję produktów i usług, które sprzedajemy. Dzięki takim blogom możemy zyskać większą liczbę potencjalnych klientów. Ponadto blogi zwiększają potencjał pozycjonowania naszej strony. Obecnie bardzo ważne jest to, pod jakimi frazami i w jakim miejscu pojawia się nasza firma. Dlatego blog firmowy będzie idealnym miejscem, aby kontrolować. Oprócz bloga firmowa powinniśmy się zastanowić nad innymi formami reklamy naszej firmy, dlatego ja bym proponował skorzystanie z usług agencji marketingowej.

Re: Blog firmowy - warto?

pt lis 17, 2017 6:09 pm

Mysle, ze warto prowadzic takiego bloga:)

Re: Blog firmowy - warto?

śr sty 17, 2018 4:23 pm

To zależy od profilu firmy. Nie wolno też zapominać o tym, by na blogu systematycznie pojawiały się nowe wpisy. Jeżeli nie zadbasz o to, to lepiej go nie zakładaj. Na pewno warto zainstalować na stronie firmy chat, dzięki któremu będziesz miał kontakt z klientami i dowiesz jakie są potrzeby i oczekiwania klientów.
Odpowiedz