Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 07:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 11:39 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 lip 2009, 10:39
Posty: 23
Czy warto się doskonalić? Wogóle co to za pytanie?? W dzisiejszym świecie bez ciągłego poszerzania swoich umiejętności i swojej wiedzy nie ma się szans! Co chwile w firmach organizowane są nowe szkolenia i wprowadzane nowe programy by pracownik mógł coraz to lepiej i lepiej obsługiwać klientów itp. Pracodawca chętniej przyjmie osobę, która bierze udział w rozmaitych szkoleniach i nie usiądzie na laurach od razu po zakończeniu studiów aniżeli kogoś kto skończy szkołe średnia i uzna, że studia to nie dla niego... Ok, nie chcesz studiować to nie narzekaj, że zarabiasz marne grosze, o ile wogóle zarabiasz, albo pójdź na jakieś dodatkowe kursy doszkalające czy szkolena... Bo co szkodzi w CV w rubryce inne umiejętności napisać certyfikat z obsługi programu płatnik czy cos innego??


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 14:22 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 maja 2009, 12:49
Posty: 29
Ja wielu rzeczy nauczyłam się sama np. programów graficznych, chociaż są profesjonalne kursy, uczące ich obsługi. Oczywiście zawsze chętnie uczestniczę w rozmaitszych szkoleniach, ale często są nie na mój portfel :roll:.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 07 lip 2009, 23:01 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 07 lip 2009, 22:15
Posty: 5
Słyszałam kiedyś pogląd, że aby prawdziwie sie rozwijać, człowiek powinien doskonalić się w trzech podstawowych kierunkach: fizyczności (kondycji, wyglądu, dbania o swoją sylwetkę i zdrowie), artyzmu (także poprzez stymulowanie wrażeń estetycznych) i intelektu. Dzięki temu cała osobowość będzie się harmonijnie rozwijała. Należy tu zaznaczyć także istatny wpływ pełnionych czy przypisanych sobie ról społecznych, kóe w znacznym stopniu determinują kształt naszego życia i zachowania.
Zresztą trzeba też uwzględnić kilka kwestii, bez których efektywność pracy nad sobą byłaby o wiele mniejsza. Odczułam to na sobie. Zawzięcie dążyłam do sukcesów na każdym zaznaczonym wyżej polu, ale traciła na tym znacznie płaszczyzna społeczna mojego życia. Nie potrafiłam łączyć aspiracji - powiedzmy - zawodowych z prywatnymi. Myślałam, że osiągam szczyty swoich możliwości i rozwoju, a w rzeczywistości traciłam bliskich, bo po prostu mnie dla nich nie było.
Wydaje mi się, że koherencja różnych ról społecznych w jednej osobowości, to osiągnięcie zdecydowanie nie łatwe. Moim zdaniem, jedno z najtrudniejszych etapów samodoskonalenia się. Podejrzewam, że mnie to nie udałoby się, gdybym nie skorzystała z pomocy profesjonalistów. Miałam okazję być na szkoleniu ******** *****, gdzie zwracano szczególną uwagę na rozwój osobowości - dojrzałą współzależność i harmonię ról. Było to szkolenie, na które pojechałam z ramienia firmy, spodziewałam się tylko "biznesowych" informacji, a oprócz nich zostałam wzbogacona w tak istotne, budujące wskazówki.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 08 lip 2009, 11:12 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 maja 2009, 18:02
Posty: 25
arachne pisze:
Słyszałam kiedyś pogląd, że aby prawdziwie sie rozwijać, człowiek powinien doskonalić się w trzech podstawowych kierunkach: fizyczności (kondycji, wyglądu, dbania o swoją sylwetkę i zdrowie), artyzmu (także poprzez stymulowanie wrażeń estetycznych) i intelektu. Dzięki temu cała osobowość będzie się harmonijnie rozwijała. Należy tu zaznaczyć także istatny wpływ pełnionych czy przypisanych sobie ról społecznych, kóe w znacznym stopniu determinują kształt naszego życia i zachowania.


Zgadzam się w zupełności, również wielokrotnie spotkałam się z taką opinią, którą osobiście popieram.

arachne pisze:
Zresztą trzeba też uwzględnić kilka kwestii, bez których efektywność pracy nad sobą byłaby o wiele mniejsza. Odczułam to na sobie. Zawzięcie dążyłam do sukcesów na każdym zaznaczonym wyżej polu, ale traciła na tym znacznie płaszczyzna społeczna mojego życia. Nie potrafiłam łączyć aspiracji - powiedzmy - zawodowych z prywatnymi. Myślałam, że osiągam szczyty swoich możliwości i rozwoju, a w rzeczywistości traciłam bliskich, bo po prostu mnie dla nich nie było.


Cóż, ważne jest zachowanie przysłowiowego złotego środka i również nie zawsze mi się to udaje. Życie to ciągłe balansowanie - praca, zarobek, a rodzina i przyjaciele. Poza tym należy również znaleźć czas na siebie samą. :)

arachne pisze:
Wydaje mi się, że koherencja różnych ról społecznych w jednej osobowości, to osiągnięcie zdecydowanie nie łatwe. Moim zdaniem, jedno z najtrudniejszych etapów samodoskonalenia się. Podejrzewam, że mnie to nie udałoby się, gdybym nie skorzystała z pomocy profesjonalistów. Miałam okazję być na szkoleniu ******** *****, gdzie zwracano szczególną uwagę na rozwój osobowości - dojrzałą współzależność i harmonię ról. Było to szkolenie, na które pojechałam z ramienia firmy, spodziewałam się tylko "biznesowych" informacji, a oprócz nich zostałam wzbogacona w tak istotne, budujące wskazówki.


Bardzo ciekawa jest Twoja wypowiedź, czy możesz więcej napisać na czym polega szkolenie ******** *****?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 18 sty 2010, 23:52 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 sty 2010, 16:57
Posty: 30
W dzisiejszych czasach neleży się doskonalić cały czas. Nigdy nie wiadomo czy za jakiś czas nie zmienimy pracy, czy ktoś lepszy nie przyjdzie na nasze stanowisko. Doskonalenie sie powinno sprawiać nam przyjemność, dzięki temu rozszerzamy naszą wiedzę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 20 lut 2010, 21:49 
Catherine pisze:
Moim zdaniem życie dostarcza nam wielu rozwiązań, przynosi wiele różnych możliwości i kwestii, które można podzielić na te, na które mamy wpływ oraz te które nie są w naszym zasięgu. Z doświadczenia wiem, że aby nasze działania przyniosły korzyści - zatem aby były skuteczne - nie można potocznie mówiąc "rozmieniać się na drobne". Należy skupić się na rzeczach, na które mamy wpływ, a więc jedynie wybranych kwestiach z kręgu naszych zainteresowań. Wtedy nasz system doskonalenia się będzie efektywny.
Kiedyś myślałam, że aby odnieść sukces należy spróbować wszystkiego - owszem, ale następnie - powinno się wybrać kwestie, które są dla nas najważniejsze i od nich zacząć swoje działania.
Pamiętajmy, że pokłady naszej energii nie są wieczne...
Uświadomienie sobie tego faktu - zajęło mi jakiś czas.

Pozdrawiam
Catherine


Zgadzam się w zupełności. Warto "liznąć" po trochu z każdej dziedziny, ale człowiek dojrzały powinien wiedzieć co dla niego jest najważniejsze i na tych kierunkach głównie się skupić. Rzadko kto jest tak genialny żeby być ekspertem od wszystkiego, trzeba znać swoje możliwości i ograniczenia :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 31 mar 2010, 03:49 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 mar 2010, 12:35
Posty: 12
Zgadzam się z tobą:) Oczywiście rozwój osobisty jest bardzo ważny,ale mam wrazenie ,że lepiej jest robić umieć wykonywać naprawdę dobrze jedną czynność- na przykład grać w szachy niż kilka tak średnio. Nie wierzę,że ktoś ma tyle czasu by doskonalić się w kilku dziedzinach i w każdej dawać z siebie wszystko


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 10 kwie 2010, 21:06 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 kwie 2010, 13:27
Posty: 24
warto się doskonalić bo zawsze to nam się przyda. Nigdy nie wiadomo kiedy zmienimy pracę itd. Czasy się zmieniają, nasz zawó za jakiś czas może okazać się nie potrzebny lub zacofany i będziemy musieli poznać wiele nowości na ten temat.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 27 maja 2010, 15:12 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 maja 2010, 14:10
Posty: 25
Moim zdaniem, życie byłoby bardzo nudne gdybyśmy skończyli szkołe, a potem pracowali cały czas w jednym zawodzie. Dobrze, że ktoś wymyślił takie coś jak kursy/szkolenia - w ten sosób poglębiamy swoją wiedzę, jesteśmy cały czas na czasie, posiadamy nowe umiejętności itd. arto się doskonalić - ot tak dla siebie, dla zabicia nudy, dla innej pracy, dla lepszej pracy, dla pieniędzy, dla ciekawszego życia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 09 cze 2010, 13:18 
Życie bez urozmaicania swoich umiejętności i podnoszenia swoich kwalifikacji byłoby okrutnie nudne.
Ostatnio doświadczam sytuacji pracy na pełen etat. Przyznac muszę, że to ciekawe doświadczenie po czasie studiów, ale... ale już po kilku miesiącach zaczęło mi brakować tego zastrzyku nowych i różnych informacji jakie dalej edukacja na wyższej uczelni. Zaczęłam sama poszukiwac nowych wyzwań, nowych kursów.
Człowiek bez robienia czegoś dla siebie, bez rozwijania się zwariuje. Ja bym zwariowała, gdybym nie szukała i nie chciała znajdywać zajęć poza pracą.
Jak dobrze, że mam zespół rockowy, którym mogę się zająć. Jest to nie tylko nowe zawodowe doświadczanie, ale i mnóstwo przyjemności.
Polecam każdemu! :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits