Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 20:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 21 wrz 2009, 13:01 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:33
Posty: 38
Klient to nasz Pan i często właśnie od klientów zależy, czy nasza firma rozwija się, czy ma zamówienia. W warunkach kryzysu pojawia się jednak pytanie - gdzie tych klientów szukać? A może po prostu zmienić branżę, skoro klientów jakna lekarstwo?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 21:36 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
oktawa pisze:
Klient to nasz Pan i często właśnie od klientów zależy, czy nasza firma rozwija się, czy ma zamówienia. W warunkach kryzysu pojawia się jednak pytanie - gdzie tych klientów szukać? A może po prostu zmienić branżę, skoro klientów jakna lekarstwo?


Ale to jest tak ogólnie postawione pytanie, że nie bardzo można odpowiedzieć. Każdy z nas jest klientem w jakiejś branży, bo każdy na coś w końcu wydaje pieniądze.

Sprecyzuj, o co Ci chodzi.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 30 wrz 2009, 11:03 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
Powiedzmy weźmy taki przykład: pracuję w branży B2B, a moim klientem są duże firmy, które zamawiają u mnie usługi reklamowe. W sytuacjach trudnych gospodarczą tną koszty i rezygnują z mojej usługi, w której jest wyspecjalizowana moja firma. Czy to oznacza kres jej istnienia na rynki?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 01 paź 2009, 10:11 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
ronna pisze:
Powiedzmy weźmy taki przykład: pracuję w branży B2B, a moim klientem są duże firmy, które zamawiają u mnie usługi reklamowe. W sytuacjach trudnych gospodarczą tną koszty i rezygnują z mojej usługi, w której jest wyspecjalizowana moja firma. Czy to oznacza kres jej istnienia na rynki?


Zgadza się. Firmy tną koszty. Szczególnie na reklamę, która nie trafia do ich klientów. Ale czy znajdziesz na tym forum odpowiedź na swoje pytanie? Szczerze wątpię. Ja nie miałbym odwagi doradzać Ci w tej sprawie bez wnikliwej analizy tematu.

Możesz sobie postawić pytania:
1. Czy moje usługi przynoszą moim klientom zwrot inwestycji w reklamę, którą dla nich robię?
2. Co mogę zrobić, żeby lepiej trafiać do właściwych klientów dużych firm (konkretnych, z którymi pracujesz)?

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 01 paź 2009, 10:53 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
1. Odpowiedź brzmi tak, gdyż moja usługa dociera bezpośrednio do konsumentów tych firm. Niestety ma ona charakter głównie wizerunkowy.
2. Reklama, meiling, dzwonienie do klientów zrzeszonych w mojej bazie, ale co więcej można zrobić?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 05 paź 2009, 10:12 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
ronna pisze:
1. Odpowiedź brzmi tak, gdyż moja usługa dociera bezpośrednio do konsumentów tych firm. Niestety ma ona charakter głównie wizerunkowy.
2. Reklama, meiling, dzwonienie do klientów zrzeszonych w mojej bazie, ale co więcej można zrobić?


No widzisz ronna: charakter wizerunkowy nigdy nie przekłada się bezpośrednio na zyski firmy. Jeżeli Twoi klienci nie widzą bezpośrednich zysków z Twoich usług, to traktują to jako niepotrzebny koszt. A niepotrzebne koszty się tnie.

Rozmawiałaś z tymi, którzy zrezygnowali z Twoich usług?

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 13 paź 2009, 09:55 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Pomysł z drobnymi prezentami jest niezły. Można go jeszcze rozszerzyć. Podam Wam przykład. Jest bardzo osobisty. Otóż:

Ostatnio miałem okazję zaopiekować się w Polsce pewnym Amerykaninem. Zawodowo. Jednak przy okazji omawiania spraw służbowych zdarzało nam się porozmawiać na luzie. O sytuacji w Ameryce, o kryzysie, o dzieciach. Takie tam drobne, mało znaczące rozmowy.

Nie wyobrażacie sobie, jak miłym zaskoczeniem było dla mnie, kiedy po 1,5 miesiącu od jego wizyty w Polsce otrzymałem od niego przesyłkę z książką. Lubię książki, ale ta nie była dla mnie. Była dla mojego syna. Idealnie trafiała w jego zainteresowanie. I oczywiście powiększała moją sympatię mojego znajomego.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 15 paź 2009, 19:23 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
Sylwester Oskwarek pisze:
Nie wyobrażacie sobie, jak miłym zaskoczeniem było dla mnie, kiedy po 1,5 miesiącu od jego wizyty w Polsce otrzymałem od niego przesyłkę z książką. Lubię książki, ale ta nie była dla mnie. Była dla mojego syna. Idealnie trafiała w jego zainteresowanie. I oczywiście powiększała moją sympatię mojego znajomego.


Super przykład! :D Naprawdę mi się spodobał. Cóż prezenty są ważne, ale również tzw. zindywidualizowane podejście do Klienta. Traktowanie go wyjątkowo i szczególnie. Oczywiście sam Klient musi o tym wiedzieć, właśnie, że jest wyjątkowy.
Zawodowi przedstawiciele handlowi często kuszą swoich Klientów prezentami, zniżkami, rabatami. Ogólnie zdobycie klienta można porównać z pewnymi manipulacjami psychologicznymi, czyż nie tak? ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 26 paź 2009, 18:50 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 paź 2009, 18:29
Posty: 8
Gdzie znaleźć klienta, klienta szukać można wszędzie. Jednak tak popularny wynalazek jakim jest internet, może nam bardzo w tym pomóc. Możemy zamieszczać tam reklamy, oraz sami szukać potencjalnych klientów w sieci. Rynek jest wielki, tylko trzeba mieć stale otwarte oczy, a być może trafi nam się znakomita okazja.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie szukać Klienta
PostZamieszczono: 27 paź 2009, 16:07 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Keczups pisze:
Gdzie znaleźć klienta, klienta szukać można wszędzie. Jednak tak popularny wynalazek jakim jest internet, może nam bardzo w tym pomóc. Możemy zamieszczać tam reklamy, oraz sami szukać potencjalnych klientów w sieci. Rynek jest wielki, tylko trzeba mieć stale otwarte oczy, a być może trafi nam się znakomita okazja.


No tak piszą w książkach. Ale w praktyce chyba nie jest tak prosto i różowo, prawda?
Gdybyś podał jakiś przykład, na pewno byłoby to bardziej wiarygodne.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits