Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 08:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 11 paź 2016, 14:49 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 wrz 2016, 12:55
Posty: 5
Mnie do zarządzania własnymi finansami zmotywowała historia mojego kumpla. Zaczęliśmy oboje pracować w dość młodym wieku, jednak ja wydawałem wszystko i dość często zastanawiałem się jak wyjść z długów. A on w tymczasem z każdej wypłaty coś odkładał, zawsze - czasem było to tylko 20 zł - jeśli np. zachorował i mniej zarobiła oraz pieniądze poszły na leki, innym razem było to 200-300 zł. Dostał awans, później zmienił pracę i zarabiał coraz więcej. Jednak żył na tym samym poziomie, ale za to więcej oszczędzał. I tak przez ostatnie 10 lat. Rok temu kupił sobie za gotówkę pieniądze. Nie dostał od rodziny ani grosza, całość uzbierał sam. To on mnie namówił do planowania wydatków i idzie mi z tym już całkiem nieźle :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 13 paź 2016, 21:47 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 wrz 2016, 12:55
Posty: 5
Ja prowadze arkusz z wydatkami w Excelu, dzięki czemu pewne wydatki udało mi się ograniczyć. Np. bardzo duzo wydawałem na colę. Na począku miesiąca też siadam z żoną i omawiamy co jest potrzebne, żeby w tym miesiącu kupić, np. Już stopniowo kupujemy prezenty gwiazdkowe, zona potrzebuje nowych butów jesienno-zimowych, syn spodni, a córce przyda się ciepła piżama i szlafrok, bo jedzie na tygodniową wycieczkę klasową w góry. Sprawdziliśmy też czy lista zadłużonych przypadkiem nie zawiera naszych nazwisk - na szczeście nie :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 22:53 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2016, 21:13
Posty: 117
Kurczę, fajnie byłoby się nauczyć oszczędzać, ale czasami nie ma niestety z czego. jak ktoś zarabia 1500 zł i z tego musi opłacić mieszkanie, rachunki, coś zjeść i jeszcze zadbać o siebie to naprawdę nie jest łatwo :( właśnie idą święta a ja nie wiem za co je zroganizować, żeby jakkolwiek było :( zastanawiam się nawet czy by nie wziąć jakiejś chwilówki, a konkretnie myślałam o takto finanse - czy ktoś z was słyszał o tej fimie? ja czytałam na różnych forach sporo dobrych rzeczy i nich, ale wiecie jak to jest... lepiej upwnić się kilka razy :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 15 lut 2017, 20:21 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 lut 2017, 20:16
Posty: 1
Jeśli chodzi o chwilówki to jednokrotnie miałem w życiu konieczność skorzystania, choć obawiałem się wtopy. Z racji, że miałem 22 lata, nie posiadałem umowy o pracę, a wpływy na konto były nieregularne banki nie udzieliły mi niewielkiego kredytu, poza tym nie interesował mnie dłuższy okres spłaty. Pożyczkę brałem online i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Spłaciłem po miesiącu bez opóźnień.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 21 lut 2017, 17:43 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 cze 2016, 19:52
Posty: 12
zgadza sie bo chwilówki są dla ludzi. Gorzej jak bierzemy je by spłacać inne zadłużenia. Wtedy lepiej rozważyć możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej wystarczy zebrać dokumentacje dot. zadłużenia, zgromadzić materiały dowodowe dot. okoliczności powstania zadłużenia, wskazanie osób, które mogą wystąpić w charakterze świadków, aby potwierdzić naszą ciężką sytuację finansową


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 22 lut 2017, 17:42 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 cze 2014, 13:06
Posty: 49
Trzeba wiedzieć jak kontrolować należności. Ja miałam kiedyś problem z dłużnikiem, na szczęście sprawa rozwiązana dzięki Business Intelligence Agency- jest to biuro z Katowic. Ile stresu mnie to kosztowało to moje niestety.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 22 lut 2017, 17:47 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 wrz 2014, 14:42
Posty: 42
ewka pisze:
Trzeba wiedzieć jak kontrolować należności. Ja miałam kiedyś problem z dłużnikiem, na szczęście sprawa rozwiązana dzięki Business Intelligence Agency- jest to biuro z Katowic. Ile stresu mnie to kosztowało to moje niestety.


Będę się z nimi kontaktował- to jest ich strona bia.com.pl jeśli dobrze wiem, bo teraz ja mam problem i muszę to szybko rozwiązać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 26 sty 2018, 17:07 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 sty 2018, 16:26
Posty: 5
Trzeba korzystać z nowoczesnych sposobów zarządzania finansami osobistymi. Na przykład ja korzystam z aplikacji mobilnej, w której mogę zapisywać wszystkie moje wydatki i wpływy pieniędzy. Takie aplikacje są bardzo wygodne w korzystaniu, w każdy moment możesz sprawdzić na co wydałeś pieniądze w jakimkolwiek miesiącu i nawet wszystkie dane zgrywać na komputer. :idea:


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 30 mar 2018, 12:49 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2018, 11:34
Posty: 5
Ja od kilku lat już staram się zarządzać i optymalizować moje finanse. Zaczęło się od tego, że postanowiłam kupić mieszkanie, ale nie miałam praktycznie żadnych oszczędności. Musiałam więc się trochę spiąć w sobie. Ale dzięki temu się udało, uzbierałam zarówno na wkład własny, jak i urządzenie mieszkania później.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 02 sty 2019, 15:58 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 sty 2019, 15:52
Posty: 3
Słuchajcie, a jakie macie zdanie na temat brania kredytów? Coraz poważniej zastanawiam się nad takim posunięciem. Z góry dziękuję za wszystkie opinie i porady.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits