Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 06:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 19:52 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 13:48
Posty: 11
Siemka wszystkim :)
Widzę, że temat ożył i w końcu ktoś (a właściwie kilka osób) zaczęło się tutaj udzielać, więc i ja mam pytanie dotyczące kursów właśnie w ESKK.

Chodzi mi o kursy językowe w ESKK mniej popularnych języków, coś w stylu: arabski, holenderski, chiński, japoński, hiszpański, portugalski.

Pierwsze pytanie jest najważniejsze: jaka jest jakość tych kursów? Czy mniej więcej łatwo się z nich uczyć? Jak przygotowują do używania języka w normalnym życiu i jak przygotowują do ewentualnych egzaminów, np. certyfikacyjnych?

Podejrzewam, że nie przygotowują specjalnie do egz. cert. ale czy trzeba wiele się uczyć po takim kursie, żeby zdać taki egzamin?

No i jeszcze ważna sprawa. Jak to wygląda w życiu? Na ulotce, jak to na ulotce, wszystko jest okej. Jeśli chodzi o angielski, niemiecki czy inne tego typu popularne języki to nie myślicie, że lepiej znaleźć firmę lub osobę, która pouczy "normalnie"? Chociaż w sumie w przypadku chińskiego może być problem nawet z takim rozwiązaniem :D

Podsumowując: Warto?


Ostatnio zmieniony 10 sie 2012, 19:59 przez Endrju21, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 19:57 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 12:09
Posty: 11
Moim skromnym zdaniem warto, ale musisz pamiętać o tym, by uczyć się regularnie - to jest najważniejsze :).
Przy odrobinie (czasem przy "większej" odrobinie) samozaparcia naprawdę wiele się można nauczyć. Co do wad tego systemu, to często brakowało mi kontaktu z nauczycielem przy rozwiązywaniu niektórych zagadnień, z którymi miałam problem, ale teraz prawdopodobnie jest możliwość kontaktu przez Skype w ESKK, więc nie powinno być problemu :)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. Lubię pomagać ludziom ;d


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:06 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 13:48
Posty: 11
Dzięki wielkie :)

Mam takie pytanko jeszcze.
Jak oceniasz skuteczność nauki w ESKK? Oceniana w sposób taki, że jeden poziom ESKK przerobiony w sposób normalny (dla Ciebie, pewnie przyswoiłaś sobie mniej niż 100%) równa się mniej czy więcej kursowi robionemu w tym samym czasie w normalnej szkole w grupach kilkuosobowych.

Wiem, że to dość "płynny" sposób oceny i bardzo subiektywny, ale na właśnie takiej opinii mi zależy :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:19 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 12:09
Posty: 11
Skuteczność nauki w dużej mierze zależy od tego, jak solidnie przerabiasz materiał i czy robisz to regularnie. W porównaniu do kursu w szkole językowej, w grupie, to podejrzewam, że nauczysz się tyle samo, ale tu na Twoją korzyść przemawia to, że sam dozujesz sobie wiedzę, wracasz kiedy chcesz do już przerobionego materiału, a co moim zdaniem jest zdecydowanie najważniejsze przy nauce języka, poprzez powtarzanie tekstu lektora z kasety/płyty nabierasz pewnej płynności w mowie i nie boisz się "otworzyć gęby", co z pewnością zaprocentuje później (to oczywiście subiektywna ocena, ale u mnie się sprawdziło :) ). Jeśli sam zaczniesz poszerzać już zdobytą wiedzę poprzez kupno chociażby porządnego słownika, czy oglądanie TV w obcym języku to zobaczysz, że efekt będzie naprawdę niezły.

Z drugiej strony, brak osobistego kontaktu z nauczycielem jest wadą tej metody nauczania, bo nie każdą rzecz sam jesteś w stanie skorygować czy wertować książki i słowniki, by się jakiegoś detalu dowiedzieć, to czasami może denerwować i wymaga cierpliwości. Co poradzić, żeby się porządnie nauczyć, trzeba troszkę "pocierpieć" :D


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:22 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 13:48
Posty: 11
Język który zamierzam wybrać jak już wiesz będzie rzadki, a czasu po pracy mam malutko, więc nie uda mi się tak czy siak załatwić "normalnych" lekcji :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:23 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 12:09
Posty: 11
No to widzisz :) W takim wypadku ESKK może być faktycznie najlepsze. Wyżej masz napisane dlaczego :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:30 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 13:48
Posty: 11
Też tak myślę :)
A tak w ogóle, w podobny sposób nauczyłem się języka angielskiego. Daaaaaaaaaaawno temu, kiedy nie było eskk, z samouczka, telewizji i internetu. Pojechałem do Holandii, a później do Irlandii, no i okazało się, że mój angielski jest całkiem okej, przynajmniej na tyle, żeby dać sobie samodzielnie radę. Podobnie chcę właśnie zrobić z jakimś językiem rzadko używanym (przynajmniej w porównaniu do angielskiego itp.), żeby znaleźć sobie jakąś nisze :) Mam nadzieję, że ESKK mi to ułatwi zdecydowanie :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:33 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 12:09
Posty: 11
Gratuluję :) Ja dokonałam podobnego odkrycia ze swoim hiszpańskim na wakacjach :)

Życzę powodzenia w ESKK. Obyś był tak zadowolony, jak ja z ich usług :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:37 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 13:48
Posty: 11
Klaudia1989 pisze:
Gratuluję :) Ja dokonałam podobnego odkrycia ze swoim hiszpańskim na wakacjach :)

Życzę powodzenia w ESKK. Obyś był tak zadowolony, jak ja z ich usług :)

Też mam taką nadzieję :) Pozdrawiam serdecznie i dzięki za pomoc :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia ESKK
PostZamieszczono: 10 sie 2012, 20:40 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 sie 2012, 20:34
Posty: 1
Kalalalala pisze:
Istnieje istnieje:).

Poprawili się nawet bardzo :). Ponoć kiedyś było całkiem nieźle, ale brak nadzoru człowieka, teraz jest ktośkto sprawdza zadania i konsultuje. Trzeba się przyłożyć ale warto, nie wiem czy wszystkie kursy, ale te językowe na pewno :)

Dokładnie tak. ESKK znacznie się poprawił w przeciągu tych wszystkich lat. Teraz to zupełnie inna bajka :) Trzeba się przyłożyć, to fakt, no ale bez tego nie osiągnie się oczekiwanych efektów. Co do kursów, kursy językowe to ich priorytet, to polecam zdecydowanie :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits