Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 15 maja 2024, 08:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 30 cze 2011, 14:38 
To akurat normalne. Każdy z nas patrzy na świat ze swojej, mocno ograniczonej perspektywy. Nasz własne interesy stoją na pierwszym miejscu i żaden sposób nie jesteśmy w stanie tego ominąć. Trudny klient niejednokrotnie jednak to po prostu człowiek zdezorientowany. Myślę, że niejednego takiego awanturującego się osobnika rozbroić można uśmiechem i profesjonalnym, grzecznym aczkolwiek stanowczym podejściem.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 05 lip 2011, 17:17 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 cze 2011, 16:25
Posty: 52
no tak, tylko niektórzy tak nie potrafią...ale moim zdaniem osoba, która nie potrafi zapanować nas nerwami, nie potrafi obsłużyć dobrze każdego klienta - nie nadaje się na sprzedawcę. Zgadza się?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 06 lip 2011, 17:50 
oczywiście, że tak. wysokie umiejętności interpersonalne są kluczowe na niemalże wszystkich stanowiskach związanych z działalnością handlowo -usługową. Za to już informatycy czy maklerzy giełdowi niekoniecznie muszą być mili i empatyczni... :D za to konieczne jest aby posiadali inne umiejętności.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 21 lip 2011, 21:31 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 cze 2011, 16:25
Posty: 52
a może taki trudny klient powinien sie leczyć?:P (bez obrazy)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 24 lip 2011, 21:13 
Moim zdaniem każdy klient który wchodzi do sklepu jest inny. Najlepiej pozwolić takiej osobie rozejżeć się, a potem dopiero "atakować", no i wszytko zalezy od odpowiedzi. Jeśli klient będize chciał pomocy to powie, inny podziękuje i sam sobie poradzi z zakupami.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 26 lip 2011, 20:26 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 lip 2011, 15:07
Posty: 35
Dorota1 pisze:
ciekawa jestem czy któryś z forumowiczów jest trudnym klientem.... jak wtedy taki klient patrzy na sprzedawcę?? Zapewne przekonany jest o swojej racji, a sprzedawca to zły człowiek;)




każdy z nas jest jakimś tam klienten, dla jednego sprzedawcy będziemy trudnymi klientami a dla innych nie. Moim zdaniem ważne jest podejście i wyrozumiałość


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 28 lip 2011, 15:25 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 lip 2011, 15:53
Posty: 37
Taki trudny klient to ciekawa sprawa, jeśli uda się go dobrze obsłuzyć to można sobie pogratulować. Moim zdaniem własnie taka praca jest ciekawa, jesli co chwile przychodzi ktoś kogo trzeba obsłużyć inaczej.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 08 sie 2011, 10:03 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Ja osobiście jestem dobrym klientem, zawsze szukam drobnych i często daję równą kwotę sprzedawcy co do grosza, zawsze mówię "proszę, dziękuję, do widzenia", do czasu jak jakiś sprzedawca mnie wkurzy, a parę razy zdarzyło się... Wtedy z miłego, sympatycznego klienta zmieniam się w uciążliwego... :twisted: Mogę zareklamować jakąś rzecz, lub zamęczyć sprzedawcę pytaniami...

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 15 sie 2011, 19:08 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 lip 2011, 15:53
Posty: 37
hehe to ty wredna jestes:P
ja tam nie ptrafię się wyżywac na sprzedawcach.., każdy moze mieć zły dzień


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Trudni klienci
PostZamieszczono: 17 sie 2011, 10:55 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
No, mówię, o trudnych sprzedawcach:

Podam przykłady:

1. Często chodzę z moim półtorarocznym synkiem, który jedźi jeszcze w wózeczku. Jak mi sprzedawczyni mówi, że nie mogę wjechać z wózkiem do sklepu, to autentycznie się wkurzam. :twisted: Która matka zostawi dziecko przed sklepem?

2. Inny przykład: nienawidzę, gdy sprzedawca, rzuca mi resztą, zamiast położyć na tacce.

3. Lub nie lubię sprzedawców, którzy jak robią błędy, np. błędnie wpisana cena, lub przeterminowany produkt nie potrafią do tych błędów się przyznać, a wręcz przeciwnie przerzucają winę na klienta...

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits