Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 00:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 29 wrz 2009, 12:46 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
optymistka pisze:
Czyli dajemy Ci kawałek wiedzy i wzbudzamy apetyt na więcej. Cóż ciekawa i sądzę, że dość skuteczna forma promocji szkoleń. Ciekawa jestem natomiast ile procent osób, które korzystają z owych darmowych szkoleń wyciąga rękę po szkolenia płatne?


Ale ja nie chcę w ogóle podnosić tutaj tematu szkoleń płatnych. Temat postu jest "Darmowe szkolenia".
Wiadomo, że część osób będzie zainteresowana dalszym kształceniem, a część nie. Ale to już ich indywidualna sprawa.

Chcę raczej powiedzieć, że z tego typu darmowych szkoleń również można skorzystać. I zdobyć naprawdę całkiem konkretną wiedzę. Ale tak jak pisałem wcześniej - to dużo zależy od konkretnego szkolenia. Można trafić na takie, które jest zupełnie bezwartościowe.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 05 paź 2009, 13:41 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
Sylwester Oskwarek pisze:
optymistka pisze:
Czyli dajemy Ci kawałek wiedzy i wzbudzamy apetyt na więcej. Cóż ciekawa i sądzę, że dość skuteczna forma promocji szkoleń. Ciekawa jestem natomiast ile procent osób, które korzystają z owych darmowych szkoleń wyciąga rękę po szkolenia płatne?


Ale ja nie chcę w ogóle podnosić tutaj tematu szkoleń płatnych. Temat postu jest "Darmowe szkolenia".
Wiadomo, że część osób będzie zainteresowana dalszym kształceniem, a część nie. Ale to już ich indywidualna sprawa.

Chcę raczej powiedzieć, że z tego typu darmowych szkoleń również można skorzystać. I zdobyć naprawdę całkiem konkretną wiedzę. Ale tak jak pisałem wcześniej - to dużo zależy od konkretnego szkolenia. Można trafić na takie, które jest zupełnie bezwartościowe.


Ineresuje mnie bardzo zagadnienie jakości i pomiarów efektywności działań z pozoru niewymiernych. Proszę o garść informacji, kiedy i na podstawie jakich miar oblicza się, że szkolenie było zupełnie bezwartościowe ? Dr W.Edward D. nie widzi możliwości obserwacji rozwoju bez jego pomiarów (Quality improvement can not be done without statistically stable quality measurements).


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 05 paź 2009, 19:45 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
kapeco pisze:

Ineresuje mnie bardzo zagadnienie jakości i pomiarów efektywności działań z pozoru niewymiernych. Proszę o garść informacji, kiedy i na podstawie jakich miar oblicza się, że szkolenie było zupełnie bezwartościowe ? Dr W.Edward D. nie widzi możliwości obserwacji rozwoju bez jego pomiarów (Quality improvement can not be done without statistically stable quality measurements).


He, he. To jest względne - wiesz przecież. Ale chyba nie chcę się dać wciągnąć w tę dyskusję. ;-)

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 06 paź 2009, 08:42 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
Sylwester Oskwarek pisze:
kapeco pisze:

Ineresuje mnie bardzo zagadnienie jakości i pomiarów efektywności działań z pozoru niewymiernych. Proszę o garść informacji, kiedy i na podstawie jakich miar oblicza się, że szkolenie było zupełnie bezwartościowe ? Dr W.Edward D. nie widzi możliwości obserwacji rozwoju bez jego pomiarów (Quality improvement can not be done without statistically stable quality measurements).


He, he. To jest względne - wiesz przecież. Ale chyba nie chcę się dać wciągnąć w tę dyskusję. ;-)


Trudno. Co robić ?! Dzięki za reakcję, ale gdyby coś wpadło Tobie do głowy będę wdzięczny. Przygotowuję TtT i szukam inspiracji. Nowego spojrzenia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 06 paź 2009, 08:53 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
kapeco pisze:
Trudno. Co robić ?! Dzięki za reakcję, ale gdyby coś wpadło Tobie do głowy będę wdzięczny. Przygotowuję TtT i szukam inspiracji. Nowego spojrzenia.


Myślałem, że chcesz ściągnąć dyskusję na tory ironii.
Ale skoro poważnie, to przychodzą mi do głowy następujące miary:

1. Uczestnik szkolenia przed szkoleniem samodzielnie przygotowuje sobie ankietę swoich oczekiwań odnośnie szkolenia i po szkoleniu sam ją sobie wypełnia. W ten sposób może zmierzyć, czy szkolenie mu się przydało, czy nie.

2. Miara finansowa. O ile poprawi się wynik finansowy uczestnika szkolenia (lub firmy, która go wysyła) jeżeli uczestnik szkolenia zastosuje zdobytą wiedzę w praktyce. Ale to już nie jest takie proste, bo uczestnik może być na szkoleniu, a wiedzy zdobytej nie stosować.

3. Kombinacje powyższych.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 07 paź 2009, 10:50 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
Sylwester Oskwarek pisze:
kapeco pisze:
Trudno. Co robić ?! Dzięki za reakcję, ale gdyby coś wpadło Tobie do głowy będę wdzięczny. Przygotowuję TtT i szukam inspiracji. Nowego spojrzenia.


Myślałem, że chcesz ściągnąć dyskusję na tory ironii.
Ale skoro poważnie, to przychodzą mi do głowy następujące miary:

1. Uczestnik szkolenia przed szkoleniem samodzielnie przygotowuje sobie ankietę swoich oczekiwań odnośnie szkolenia i po szkoleniu sam ją sobie wypełnia. W ten sposób może zmierzyć, czy szkolenie mu się przydało, czy nie.

2. Miara finansowa. O ile poprawi się wynik finansowy uczestnika szkolenia (lub firmy, która go wysyła) jeżeli uczestnik szkolenia zastosuje zdobytą wiedzę w praktyce. Ale to już nie jest takie proste, bo uczestnik może być na szkoleniu, a wiedzy zdobytej nie stosować.

3. Kombinacje powyższych.


:idea: Supeeeeeeeer ! Punkt 1 bardzo dobry.
Przetestuję na sobie niebawem. Spodziewam się dobrych efektów.
Podzielę się na forum.
Raz jeszcze dzięki.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 10 paź 2009, 14:24 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 maja 2009, 12:42
Posty: 26
Wg mnie najlepszy jest punkt trzeci - wartość merytoryczna szkolenia + wynik finansowy. Prawie jak złoty środek :D !


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 12 paź 2009, 13:15 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Pozwolę sobie tutaj na odrobinę samokrytycyzmu. Miara finansowa wcale nie jest taka prosta w ocenie. Tak można potraktować szkolenie np. z obierania ziemniaków. Przed szkoleniem kucharka obiera 2 ziemniaki na minutę, a po szkoleniu 5. Wtedy łatwo jest zmierzyć zysk z pieniędzy zainwestowanych w szkolenie.

Ale szkolenia, o których tu rozmawiamy, wcale nie mają takiego prostego przełożenia na rzeczywistość.
Dlatego ocena samego szkolenia w ten sposób może być krzywdząca dla trenera. Zależy bowiem od dyspozycji i motywacji uczestnika szkolenia. A przede wszystkim od tego, czy zdobytą wiedzę wdroży w życie.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 15 paź 2009, 19:51 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
Hehe :twisted: , są szkolenia darmowe dla pracowników anie dal firmy. Np. firma wysyła pracownika na szkolenie. On cieszy się , że nie musi w tym samym czasie siedzieć w pracy, tylko "poleniuchować" na szkoleniu, zjeść dobry lunch w przerwie i przespać się w 4-5 gwiazdkowych hotelu. I wtedy jaka jest skuteczność tego szkolenia?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Darmowe szkolenia
PostZamieszczono: 16 paź 2009, 09:22 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
ronna pisze:
Hehe :twisted: , są szkolenia darmowe dla pracowników anie dal firmy. Np. firma wysyła pracownika na szkolenie. On cieszy się , że nie musi w tym samym czasie siedzieć w pracy, tylko "poleniuchować" na szkoleniu, zjeść dobry lunch w przerwie i przespać się w 4-5 gwiazdkowych hotelu. I wtedy jaka jest skuteczność tego szkolenia?


Nikt jeszcze nie wie, jaka ?
Jeżeli "leniuchował" na szkoleniu aktywnie, to może nie jest najgorzej?
Stąd zagadnienie badania efektywności szkolenia po szkoleniu, a nie
obserwowania zachowań uczestników w hotelu podczas szkolenia jest
zarezerwowanie dla ekspertów.
Pozdro ! ( Jak mówi po szkoleniu mój kolega z pracy. No, ale on był w hotelu ***. )


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits