Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 05:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 28 wrz 2010, 12:19 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
Rozpatrując wszystkie za i przeciw należy pierw określić JAKIE szkolenia nas interesują i o jakich rozmawiamy. Jeżeli szkolenie ma tylko przekazać wiedzę to jasne, że możemy ograniczyć się internetu, tak jak do wykładu dla 100 osób albo odwiedzenia księgarni i zakupu dobrej książki. Jeżeli jednak zależy nam na ćwiczeniach, odgrywaniu scenek rodzajowych, nabywaniu umiejętności np. w skutecznym komunikowaniu się, rozmowie motywującej z pracownikiem, rozmowie podczas rekrutacji, rozmowie handlowej, negocjacjach ... itd. to tu żaden wykład, żaden internet nie zastąpią małej, 10-cio osobowej grupy, gdzie można przełamać wszelkie bariery i nauczyć się czegoś. A trema, nieśmiałość ... no cóż, jeżeli ktoś chce się ich pozbyć (szkolenia z komunikacji, z wystąpień publicznych ...) to na pewno nie pozbędzie się ich chowając się za ekranem monitora ;-)

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 28 wrz 2010, 16:58 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 wrz 2010, 19:55
Posty: 242
Maciej pisze:
Rozpatrując wszystkie za i przeciw należy pierw określić JAKIE szkolenia nas interesują i o jakich rozmawiamy.


Dokładnie, przecież internetowy kurs samoobrony chyba nie przyniesie oczekiwanych rezultatów ;)

_________________
Zostań fanem: http://www.facebook.com/Szkolenia.AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 30 wrz 2010, 16:59 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 29 wrz 2010, 22:58
Posty: 27
Tak jest, wszystko zależy od szkolenia...no i od osoby. Są takie, które najlepiej czują sie u siebie w domu i tam zapamiętaja najwięcej informacji:) Sam nie mógłbym szkolić się przez Internet bo jestem leniem:P


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 30 wrz 2010, 17:33 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:29
Posty: 37
Ja też jestem leniem dlatego wolę chyba szkolenia przez Internet, nie musze wychodzić z domu, słucham wtedy kiedy mam czas. Jedynie na egzamin muszę przyjechac, ale z tym nie ma problemu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 05 paź 2010, 20:12 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 wrz 2010, 13:34
Posty: 25
Szkolenia przez internet nie dają porządanego efektu. Równie dobrze moglibyśmy odtworzyc plik audio, wysłuchac wykladu i następnie utrwalac zdobytą wiedze. Trochę to, mówiąc kolokwialnie, bez sensu. Szkolenie jest po to, żeby zintegrowac się z grupą i nabyc umiejętności potrzebnych do kontaktu z ludźmi. Może moje myślenie jest trochę płytkie ale ja w szkoleniu widzę głównie możliwosc komunikacji i rozwijania umiejętności w kontaktach międzyludzkich. Przez internet niestety nie mam tej możliwości.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 09 paź 2010, 15:26 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 paź 2010, 15:12
Posty: 45
Dokładnie!! Ciężko jest zapamiętć informacje jeśli nie możemy słuchać ich na żywo, zobaczyć osoby, któa je mówi. Wtedy też nasuwają się różne pytania, które prowadzą do dyskusji. Przez internet nie da rady.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 18 paź 2010, 15:37 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 paź 2010, 12:47
Posty: 26
hmm obecnie szukam właśnie ciekawych szkoleń przez intenrt, ale darmowych:) Myslę, że takie szkolenia zaoszczędzają sporo czasu!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 31 sty 2016, 21:28 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Zgadzam się z przedmówcami, że niektóre szkolenia nie powinny odbywać się online - chodzi o takie szkolenia, które wymagają konkretnej praktyki, jak np. szkolenie z wystąpień publicznych, kursy samoobrony, kursy pierwszej pomocy itp... Szkolenia online są idealne dla takich tematyk, które są czysto teoretycznym przedstawieniem sprawy z ewentualnym poparciem tego przykładami. Ja akurat miałam jakiś czas temu okazję uczestniczyć w takim szkoleniu online na temat pisania artykułów naukowych - bardzo sobie chwalę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 08 lut 2016, 10:18 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lut 2016, 10:12
Posty: 12
Z plusami oczywiście się zgodzę: mniejsze koszty dojazdu do miejsca szkolenia, oszczędność czasu, większa ilość szkoleń online niż stacjonarnych, większa dostępność dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wyjazd pracownika....
Do minus dodałabym również brak możliwości rozmów kuluarowych - a w naszym biznesie (sprzedaż) to bardzo ważne. Często najwięcej osiąga się właśnie na przerwach pomiędzy sesjami szkolenia niż w 8h pracy w biurze :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 07 mar 2016, 13:17 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 lut 2016, 22:59
Posty: 15
Brałam udział w szkoleniach przez internet, ale zawsze pojawiała się jakaś gwiazdka, której nie miał kto wytłumaczyć. Profesjonalny trener podczas szkolenia face-to-face jest w stanie zwrócić uwagę na inny punkt widzenia uczestnika i w trakcie zajęć odpowiednio wyjaśniać problematyczne zagadnienia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits