Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 11:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 27 cze 2010, 22:34 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 cze 2010, 21:56
Posty: 35
Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na takiego słuchacza jest zadanie mu jakiegoś pytania, pozwolenie mu się wygadać w nieco inny sposób, na nasz temat.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 05 lip 2010, 12:16 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
Ja bym nie zwracała na niego uwagi. Czekałabym, aż grupa coś mu powie. Jestem pewna, że ludzie będą chcieli słuchać mnie nie jego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 05 lip 2010, 19:08 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 cze 2010, 19:53
Posty: 239
Wydaje mi się, że zaangażowanie takiego "delikwenta" w rozmowę jest dobtym pomysłem. Mozna te w jakis dowcipny sposób zwrócic uwagę, tak żeby troche zrobiło mu sie głupio, ze przeszkadza. Swoją drogą dorosli ludzie - a zachowanie jak w drugiej klasie podstawówki! Chociaż nie wiem czy dzieciaki nie jest łatwiej przywołać do porządku.
Mozna jeszcze wprowadzić taka zasade, że te osoby które czują sie wyjatkowo znudzone i potrezbuja przerwy moga wyjść, jednak moze się zdarzyć, że to bedzie rozpraszało uczestników.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 06 lip 2010, 12:55 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 12:10
Posty: 18
Zgadza się osoba dorosła nie powinna tak robić, powinno być jej głupio. Dlatego myślę, że delikatne zwrócenie jej uwagi lub wciągnięcie w dyskuje powinno poskutkować.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 13 lip 2010, 10:36 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 lip 2010, 09:52
Posty: 56
Trudny uczestnik może się trafić dosłownie wszędzie. Jednak tylko bardzo czasami, będzie na tyle trudny, aby był problem ze znalezieniem sposobu na doprowadzenie go do porządku.
Ja zawsze zaczynam od odpowiedniego wstępu do szkolenia. To co pojawiło się w kilku wpisach powyżej czyli tzw regulamin. Czy potrzebna jest forma umowy, którą każdy podpisuje? Niekoniecznie. Ja to rozwiązuje w ten sposób, że biorę flipczart, pytam grupę o zasady jakie chcieliby, aby nam towarzyszyły, spisuje je, a jeśli czegoś brakuje to podrzucam kolejne propozycje, zawsze pytając o akceptacje wszystkich. W ten oto sposób każdy zgadza się na ustalone reguły i w przypadku ich łamania mogę się w bardzo łatwy sposób do nich odnieść. W zdecydowanej większości przypadków jest to skuteczne. Ważne jest odpowiednie rozpoczęcie szkolenia i wystymulowanie odpowiedniej, pożądanej przez nas atmosfery. Może ja mam szczęście, może robię to umiejętnie, a może mi się to po prostu udaje, ale prawie zawsze grupa pracuje w ten sposób w jaki chce aby pracowała. Uważam, że jeśli trener zaprezentuje się odpowiednio, traktuje poważnie grupę, nie jest sztywny, ani sztuczny, posiada wiedzę, nie wymądrza się i posiada charyzmę to nie powinno być większych problemów. Jeśli dzięki temu wzbudzamy szacunek grupy to wtedy możemy nad nią zapanować w razie problemów. Reakcja grupy na trudnego uczestnika nie zawsze wystąpi. Ludzie prędzej będą spokojnie czekać, aż to trener zareaguje i to właśnie trener jest tak naprawdę za to odpowiedzialny. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się chcieć wyprosić uczestnika ze szkolenia i uważam to za wszelką ostateczność.
Bardzo dobrym sposobem jest prowadzenie dialogu z uczestnikami i wciąganie w ten dialog, kogoś kto nam zaczyna przeszkadzać lub wydaje się, że nie uważa. Poza tym to, że ktoś siedzi spokojnie wcale nie musi oznaczać, że się nudzi i nie czerpie ze szkolenia. Niektórzy po prostu zachowują się w ten sposób i wystarczy tylko wysondować delikatnie taką osobę i nie zmuszać jej na siłę do bardzo aktywnego udzielania się, bo wcale nie sprawi to, że szkolenie stanie się na niej badziej atrakcyjne.
Już zupełnie na koniec to uważam, że receptą na to, aby na szkoleniu było miło i przyjemnie, a grupa była zaangażowana to szkolenie po prostu musi być dobrze przygotowane, a to już jest nasza praca zanim spotkamy się na sali z naszymi uczestnikami.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 16 lip 2010, 20:17 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 cze 2010, 19:53
Posty: 239
Wiele dobrych rad w jednym poście - gratulacje za pomysłowość i zaangażowanie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 17 lip 2010, 21:41 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
Luka chyba napisałaś już wszystko :) co było możliwe. Taki regulamin jst świetnym pomysłem, wciąganie do dialogu to podstawa udanego szkolenia!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 21 lip 2010, 12:55 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 12:02
Posty: 22
a ja bym taką osobę wywalił. Jeśli uwagi, prośby o cisze nie skutkują nie ma co sie meczyć, najlepiej wyprosić słuchacza. Inni za to też płacą i chcą słchać w ciszy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 26 lip 2010, 13:05 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 cze 2010, 19:53
Posty: 239
Troche ryzykowny pomysł z usunieciem takiego uczestnika, pewnie na miejscu trenera , byłoby to oststeczne wyjście.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niepokorny słuchacz!
PostZamieszczono: 26 lip 2010, 21:45 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
Usunięcie osoby związne jest od razu ze straceniem klienta...a tego nikt nie che w dzisiejszych czasach. Dlatego dobrze jest wymyslec inny pomysł, jak uciszyć niesfornego słuchacza.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits